Helios-AHU Marek Kaczmarczyk, al. Krasińskiego 1, pokój 618, VI piętro, 31-111 Kraków, małopolskie, NIP: 944–117–59–92

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenia komunikacyjne, jak sama nazwa wskazuje, dotyczą pojazdów mechanicznych funkcjonujących w ruchu lądowym. Stanowią formę zabezpieczenia, która jest najbardziej popularnym rodzajem ubezpieczeń majątkowych w kraju. Są bardzo przydatne w trudnych sytuacjach życiowych np. gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego.

Jakie są dostępne ubezpieczenia komunikacyjne?

W tej grupie ubezpieczeń znajduje się kilka produktów. Najbardziej rozpowszechnione jest oczywiście OC, którego posiadanie jest obowiązkowe. Jego zadaniem jest ochrona przed odpowiedzialnością cywilną związaną ze spowodowanymi szkodami, a zakres ochrony obejmuje roszczenia osób trzecich wobec sprawcy zdarzenia kolizji.

Istnieje również możliwość wykupienia Autocasco, popularnie nazywanego skrótem AC. Jego posiadanie nie jest obowiązkowe. Dzięki niemu można zabezpieczyć swoje auto od zdarzeń losowych. Gdy je wykupimy, możemy liczyć na odszkodowanie, gdy sami spowodujemy szkodę w wyniku wypadku komunikacyjnego, pojazd jest uszkodzony przez niesprzyjające warunki pogodowe lub został skradziony.

Ubezpieczenia komunikacyjne to także NNW chroniące przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Dzięki niemu można otrzymać odszkodowanie, jeśli kierowca lub pasażerowie doznają urazów podczas wypadku komunikacyjnego. Dzięki temu można otrzymać środki umożliwiające pokrycie kosztów leczenia lub rehabilitacji po wypadku.

Assistance zapewnia nam pomoc w przypadku np. konieczności holowania auta lub wymiany opon. Gdy mamy je wykupione, możemy liczyć np. na pomoc w przypadku naprawy samochodu, porady prawne lub wydanie samochodu zastępczego. Dostępne usługi są jednak zależne od tego, co znajduje się w umowie.

Jeśli chcesz byśmy przygotowali ofertę ubezpieczenia dostosowaną do twoich potrzeb i oczekiwań, poprosimy o przygotowanie wstępnych informacji istotnych do oceny ryzyka.

Potrzebne dokumenty i informacje:

  • - skan lub dane prawa jazdy,
  • - przebieg pojazdu,
  • - skan kończącej się polisy lub datę rozpoczęcia ochrony,
  • - skan dowodu rejestracyjnego.