Helios-AHU Marek Kaczmarczyk, al. Krasińskiego 1, pokój 618, VI piętro, 31-111 Kraków, małopolskie, NIP: 944–117–59–92

Ważne terminy, obowiązki

Kary za brak obowiązkowego OC

1. Obowiązkowe ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych- sprowadziłeś samochód? Pamiętaj, że kiedy go zarejestrujesz musisz jeszcze tego samego dnia wykupić ubezpieczenie OC. Jeśli zrobisz to np. dzień później, UFG nałoży na Ciebie karę pieniężną za przerwę w OC.

2. Masz wykupioną roczną polisę obowiązkowego OC pojazdów mechanicznych i chcesz zmienić towarzystwo na kolejny rok? Pamiętaj, że najpóźniej dzień przed końcem musisz złożyć wypowiedzenie OC. Np. polisę ważną do 30.06.2017 r. należy wypowiedzieć najpóźniej 29.06.2017r. W innym wypadku polisa wznowi się automatycznie na kolejny okres.

UWAGA!- Tylko polisy opłacone w całości wznawiają się automatycznie na kolejny okres. Jeśli rozkładasz płatność za ubezpieczenie na raty pamiętaj o terminowym opłaceniu rat. W przypadku nieuregulowania płatności raty w okresie obowiązywania polisy, nie wznowi się ona automatycznie na kolejny okres. Oznacza to, że jeśli zapomnisz o racie i końcu polisy, będziesz miał przerwę w ubezpieczeniu OC.

3. Kupiłeś auto zarejestrowane w Polsce z polisą zbywcy? Pamiętaj, że polisy po zbywcy nie wznawiają się na kupujących. Oznacza to, że polisa zbywcy sama wygaśnie z ostatnim dniem jej trwania i najpóźniej tego samego dnia musisz wykupić nową polisę.

4. Sprzedałeś samochód? Pamiętaj, aby w ciągu 14 dni zgłosić umowę kupna- sprzedaży do Ubezpieczyciela. Powinna ona zawierać pełne informacje takie jak imię, nazwisko, adres oraz pesel nabywcy. W ciągu 30 dni zgłoś również fakt zbycia pojazdu do wydziału komunikacji.

5. Ubezpieczenie mieszkania/domu z cesją na bank- wymagane jest przez banki przy zawarciu umowy kredytowej. Pamiętaj o wcześniejszym przedłużeniu polisy na mieszkanie- banki wymagają przedstawienia zawartej polisy. w Innym wypadku mogą narzucić swoje, często droższe polisy.

Jeśli posiadasz ubezpieczenie zawarte w naszym biurze, przypomnimy Ci o wszelkich terminach!